Mitas ovládl Mistrovství České republiky v orbě

Praha, 24. září 2014 – Mistrovství České republiky v orbě, které se konalo ve dnech 19. a 20. září 2014 v Mašovicích u Znojma, ovládli jezdci sponzorovaní firmou Mitas. V kategorii dvouradličných jednostranných klasických pluhů první místo vybojoval Václav Milík na traktoru Zetor a pneumatikách Mitas. Jeho týmový kolega ze stáje Mitas Michal Ondra na traktoru Kubota a pláštích Mitas získal zlatou medaili v kategorii dvouradličných otočných oboustranných pluhů. Ve stejné kategorii bere stříbro Aleš Malý, třetí ze skupiny oráčů sponzorovaných firmou Mitas.

„Mitas je hrdým sponzorem Mistrovství ČR v orbě již od roku 2005,“ říká Tomáš Jurtík, obchodní ředitel Mitas po český trh. „Ze tří závodníků, které dlouhodobě podporujeme, se všichni umístili ve svých kategoriích na stupních vítězů. Věříme, že k jejich špičkovým výkonům jim pomohly také pneumatiky Mitas. Všem velmi gratulujeme,“ dodal Tomáš Jurtík.

Letošní vítěz MČR v orbě Václav Milík reprezentoval Českou republiku také na Mistrovství světa, které se konalo 8. – 9. září ve francouzském Saint-Jean D’Illac. Václav Milík zde dosáhl velmi dobrého výsledku, když se v kategorii dvouradličných jednostranných klasických pluhů umístil v první desítce. V kategorii dvouradličných otočných oboustranných pluhů českou orbu důstojně reprezentoval jeho stájový kolega Michal Ondra.

Aleš Malý, který je též sponzorován společností Mitas, se na MČR v orbě ve své kategorii umístil na druhém místě. K výbornému výsledku mu zajisté pomohly zkušenosti, které získal ke konci srpna na Mistrovství Evropy v orbě oboustrannými pluhy v belgickém městě Geel. S traktorem New Holland a pneumatikami Mitas v Belgii ovšem na medailové umístění nedosáhl.

V soutěžích v orbě musí závodníci perfektně zorat vymezenou část strniště a louky. Letos se konal již 41. ročník mistrovství České republiky v orbě.

Společnost MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. je jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik, které jsou vyráběny a prodávány po celém světě pod třemi obchodními značkami. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor; značka pneumatik Continental pro zemědělský segment je licencovaná. MITAS a.s. dále vyrábí a distribuuje průmyslové pneumatiky a pneumatiky pro motocykly pod značkou Mitas. MITAS a.s. vlastní tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.